Bilindiği gibi günümüzde kripto para piyasasında alım satım yapanlar sıklıkla borsaları kullanmaktadır. Peki sahip olduğunuz kripto paraları borsalarda bulundurmak istemiyorsanız ne yapmanız gerekiyor? Trust Wallet sayesinde borsalarda tutmak istemediğiniz tokenlarınızı kendi özel anahtarlarınız ile muhafaza edebilirsiniz. Aynı zamanda Trust Wallet uygulamasını kullanarak staking, farming gibi işlevsel olan uniswap, pancakeswap gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hadi gelin şimdi bu uygulamayı nasıl kuruyoruz bir bakalım.

Trust Wallet Hesap Açma

Öncelikle Google Play Store veya appstordan Trust Wallet uygulamasını telefonumuza indiriyoruz. İndirme İşlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açtığımızda aşağıda belirtilen adımları izliyoruz.

appstore
googleplay
TrustWallet hesap açma
TrustWallet hesap açma 2
Trust Wallet hesap açma 3

En önemli konu “Kurtarma İfadelerini Kaybedersem Cüzdanıma Erişimin Mümkün Olmayacağını Anlıyorum” aşamasını geçtikten sonra ekranımıza gelen 12 adet kurtarma ifadesini kesinlikle kaybetmiyoruz. Çünkü daha sonra yaşayabileceğimiz aksiliklerden dolayı cüzdanımıza tekrar erişimi bu ifadelerle sağlayabiliyoruz. Bu 12 karakteri kaybettiğimizde ve bir aksilik yaşadığımızda cüzdanımıza bir daha hiçbir şekilde erişim sağlayamıyoruz. Bu 12 karakteri telefon veya bilgisayar yerine bir yere not etmek bu karakterlerin başkaları tarafından ele geçirilmesine karşı alınabilecek en güzel önlemdir. 12 karakterin bulunduğu ekranında bulunan devam butonuna tıkladığımızda bu sefer karşımıza, kurtarma ifadelerini doğru bir sıralamayla tıklayarak seçmemizin istenildiği bir ekran çıkıyor. Bu sıralamayı yaptıktan sonra tamam butonuna tıklıyoruz. Bu aşamaları tamamladıktan sonra cüzdanımızı başarılı bir şekilde açmış oluyoruz.

İlk açılışta cüzdanımızda 4 adet token eklidir. Trust Wallet cüzdanı ERC20 altyapılı bir cüzdan olmasına rağmen diğer birçok tokenin altyapısını da desteklemektedir. Cüzdanınıza farklı tokenlar ekleyerek işlem yapabilirsiniz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin