Kripto para piyasasının tartışmasın en büyük aktörü olan, sahneye çıktığı andan bu güne değin tüm dengeleri belirleyen ve tozu dumana katan Bitcoin’in teknik analizi sonucu yakın zamanda neler olabileceğini siz takipçilerimiz için incelemek istedik.

btc-usdt-subat-2021

Global çapta en büyük borsalardan biri olan BINANCE verileri üzerinden hazırladığımız 4 saatlik grafikte, BTC’nin 17.000 dolar seviyelerinden başlayan ve oldukça hacimle desteklenen bir kanal içinde hareketlerini sert olarak yaptığı görülmektedir. ATH’sini 58.352 dolar ile yenileyen BTC’nin doğal olarak bir düzeltme yapması kaçınılmazdı. RSI değerleri ve hareketleri incelendiğinde bir pozitif uyumsuzluk net olarak görülmekte. Bunun ise BTC fiyata olumlu yönde etki etmesi beklenmektir.

Bu Formasyon Günlük İndikatörlerle Desteklenecek mi?

Geniş bir kanal içinde hareketleri devam ettiren BTC’nin fibonacci seviyelerine göre muhtemel hedefinin 67678 USD seviyeleri olduğu gözükmekte. Son 72 saatte çalkantılı bir duruma bürünen BTC’nin bu hareketleri piyasanın diğer aktörleri tarafından tedirginlik ile takip edilmektedir. Market verileri incelendiğinde ani düşüşlerin görülmesi özellikle yeni yatırımcıları tedirgin etmektedir.

Yatırım tavsiyesi olmaksızın ilerleyen günlerde BTC/USDT fiyatını etkileyecek değişik etkenlerin gölgesinde muhtemel hareketlerinin gözlemlenmesi siz değerli takipçilerimizin takdirlerine sunulur.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin