MetaMask, kripto para cüzdanı olarak özetlenebilir. Ethereum tabanlı tokenleri desteklemektedir. Bir tarayıcı uzantısı yada mobil uygulaması ile cüzdanı kullanmanız mümkün. Masaüstü kullanıcısı olarak tarayıcı uzantısıyla cüzdanınıza ulaşırken, cep telefonu kullanıcısı olarak mobil uygulamadan faydalanabilirsiniz. Chrome uzantısı, IOS ve Android mobil uygulamasını kurmak için altta yer alan indirme linklerini kullanabilirsiniz.

appstore
googleplay
chrome web store

MetaMask Cüzdan Kurulumu Resimli Anlatım

MetaMask cüzdan kurulumu için altta yer alan adımları takip edebilirsiniz. Kurulum IOS mobil uygulaması üzerinden anlatılmıştır. Cüzdan kurulumu sonrası Binance (BNB) ağı ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1- Öncelikle resimde görülen MetaMask uygulamasını İOS işletim sistemi kullanan telefonumuzun app store bölümünden indiriyoruz. İndirdiğimiz uygulamayı açtığımızda “Create a New Wallet” butonuna tıklıyoruz ve açılan ekranda bir şifre oluşturmamız isteniyor.

2- Şifreyi oluşturduktan sonraki bölümde cüzdanınıza bir aksilik durumunda erişebilmeniz için 12 kelimeden oluşan özel anahtar kelimeler veriliyor ve bu kelimeleri bir kağıda not almanız gerekiyor. Özel anahtarınızı kaybederseniz ve bir aksilikle karşılaşırsanız cüzdanınıza hiçbir şekilde erişim sağlayamazsınız. Bu aşamadan sonra 12 kelimeden oluşan anahtar kelimeleri sırasıyla kutulara ekledikten sonra “Continue” tıklayarak cüzdanımızı oluşturuyoruz.

3- Metamask cüzdanımızla alacağımız tokenler için öncelikle resimlerdeki adımları izleyerek BSC (Binance Smart Chain) ağını eklemeliyiz. MetaMask cüzdanımıza girdikten sonra sol üst köşede yer alan butona tıklıyoruz ve “Settings” ayarlar bölümüne geliyoruz. Açılan pencerede yer alan ‘Network’ bölümünü seçiyoruz. Açılan pencerede”Add Network” bölümünü seçiyoruz.

4- İstenilen bilgileri doldurduktan sonra “Add” butonuna tıklayarak ana menüye dönüyoruz.”BNB” ağını eklemiş oluyoruz. Bu ağlar Binance’ın MetaMask ve TrustWallet cüzdanları için desteklediği ağlardır.

Binance (BSC) Ağını Metamask’a Eklemek İçin Gereken Parametreler

  • Network Name (Ağ Adı): Smart Chain
  • New RPC URL (Yeni PRC URL’si): https://bsc-dataseed.binance.org/
  • ChainID (Zincir Kimliği): 56
  • Symbol (Sembol): BNB
  • Block Explorer URL (Blok Tarayıcı URL’si): https://bscscan.com

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin