Gate.io borsası ve ön satışlara katılım süreçlerini sizler için yakın plana aldık. Günümüzde oldukça geniş bir kripto para borsası yelpazesine sahip olduğumuzu görüyoruz. Ancak çok sayıda olmaları beraberinde akıllara birçok da soru getiriyor. Bir borsa seçerken neye dikkat etmeliyiz? Neleri göz önünde bulundurmalıyız? Borsa seçimlerinde önemli olan güvenilir bir altyapı, düşük komisyon tutarı ve yüksek hacimli işlem seçenekleri olarak özetleyebiliriz.

Kripto para piyasasında en tepelere ismini yazdırmayı başaran Gate.io aynı zamanda 2013 yılında kurulmasıyla en eskilerden birisi olma ünvanını da taşıyor. 2017 yılından bu yana hızlı bir büyüme ivmesi kazanan Gate.io günümüzde diğer borsa platformlarından daha önde olduğu bir nokta var. Gate.io borsasının kullanıcılarına sunduğu ve kripto para piyasasında büyük önem taşıyan konu Ön Satışlar.

Ön Satış Nedir?

Ön Satış, kripto para biriminin piyasaya sürülmeden önce tanıtım amaçlı kullanıcılara dağıtılmasıdır. Gate.io borsasını diğer borsa platformlarından ayıran en belirgin özellik de budur. Yeni çıkacak olan kripto paralardan yüksek yüzdelik oranlarda kâr elde edilebilmesi için ön satışa sunulduğu borsadan işlem açılmalıdır. Borsanın ön satış sürecini başlatmasının ardından, kısa süre içerisinde katılmak gerekir.

Gate.io Borsasında Hesap Açma

1-Adım: Öncelikle https://www.gate.io/signup/3509094 linkini tıklıyoruz. Ardından açılmış olan pencerede yaşamış olduğunuz Ülkeyi/kullanıcı adınızı/e-postanızı ve şifrenizi girdikten sonra aşağıda bulunan platform bilgilendirme kutucuğuna tik atıyoruz. Burada giriş yapacağınız bilgilerin gerçek kimlik bilgileriniz olması önemlidir. İleride KYC doğrulaması yaparken girdiğiniz bilgilerle kimlik bilgileriniz arasında uyuşmazlık olması halinde sorun yaşayabilirsiniz.

gate.io hesap açma

2-Adım: Yönlendirdiği ‘Fon şifresi’ penceresinde kayıt olurken kullandığınız şifre dışında 6 haneli bir Fon şifresi oluşturmanızı istemektedir.

gate.io hesap açma

3-Adım: E-postanıza gönderilecek olan onay linkine tıklayarak hesabınızı aktifleştirdikten sonra giriş yapıyoruz.

gate.io hesap açma

4-Adım: Gate.io borsasının geliştirmiş olduğu güvenlik sisteminde sizden girişte e-postanıza yollanan güvenlik kodunu istemektedir.

gate.io hesap açma

5-Adım: Platforma giriş sağladıktan sonra ekranın orta kısmında bulunan ‘Startup‘ bölümüne giriş yaparak ön satış aşamasında olan kripto paralara yatırım yapabilirsiniz.

gate.io hesap açma

Ön satışın başladığı duyurusundan sonra ‘Startup’ bölümünde ön satışa sunulan coinin gerekli katılım şartları açıklama kısmında belirtilmektedir. Şu detayı sizinle paylaşmak isteriz: bu tip işlemler yüksek risk taşımaktadır. Yapmış olduğunuz işlemin risk barındırdığının bilincinde olmanız gerekmektedir.

Telegram kanalımıza katılarak kripto para dünyasındaki gelişmelerden haberdar olabilir, ücretsiz rehberlik hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin