Bitcoin’in fiyatı tekrardan istikrarlı bir şekilde artmaya başladı ve bugün 58.400 seviyelerini gördü. Güncel fiyatı 57.500 seviyelerinin üstünde durduğu sürece yeni hedefini belirten ve altcoinlerin üstünde yaratmış olduğu negatif baskıyı dindirecek olan Bitcoin’i önümüzdeki günlerde neler bekliyor sizler için inceledik.

Bitcoin (BTC/USDT) Analizi (29.03.2021)

Yükselen Kanal formasyonu fiyatı güçlü destek bölgesi olan 57.000 seviyelerine taşımadığı sürece tekrar bir düşüş beklediğimiz Bitcoin güncel olarak re’test için trend çizgisine düşüş gerçekleştirdi. Hareketli ortalamalar, MACD ve RSI kırılımını gerçekleştiren Bitcoin’in re’test dönüşü pozitif karşılanırsa formasyonun hedefi olan 59.345$ fiyatına ulaşacağını söyleyebiliriz; peki ya sonrası?


59.345 seviyesi formasyon hedefidir ve önceden oluşan (ikili tepe) direnç bölgesi olmasıyla birlikte düzeltme hareketinin kaçınılmaz olduğunu söyleyebiliriz. Düzeltme hareketinin ardından hızla akümüle olması Bitcoin’in yeni rekorlara imza atacağını belirtir. Geçtiğimiz aylarda 61.700$ seviyelerine gelen Bitcoin yeterli talep alması karşılığında önce 63.000$ sonrasında 66.000$ yeni rekor denemeleri yapması mümkündür.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin