Birleşik Devletlerin ulusal garanti plan şirketi olan Amerikan Konut Garantisi (ARW) , Bitcoin’i yatırım portfolyolarının bir parçası haline getiren ve büyümekte olan sayısız firmaların arasına katıldı. Ayrıca Florida merkezli firma kripto para hizmetleri için ödeme yapmayı kabul edeceğini açıkladı.

Son zamanlarda yapılan açıklamaya göre, ARW yatırım portfolyosu seçeneklerini genişletmek amacıyla Bitcoin’e yatırım yapmak için stratejik bir karar aldı. Firmanın kripto para varlığının gözetimini sağlamak amacıyla da kripto Exchange Gemini’yi kullandı.

Şirket, sermaye dağılımı stratejisinin düşük risk, kısa vadeli likidite araçları ve uzun vadeli yatırımlar için yüksek riskli menkul kıymetler aracının bir karışımı olduğunu söylüyor. Bitcoin’e aktarılacak olan net para miktarı ise açıklanmadı.

ARW, aynı zamanda Bitcoini yatırım portfolyolarının bir parçası yapmakla birlikte kripto paranın bir ödeme aracı seçeneği olmasının da kabul edileceğini açıklayarak Elon Musk’ın Teslasının adımlarını takip etti .

Kripto Para Birimleri ile Gayrimenkul Sahibi Olmak!

Kripto paranın ev sahipleri için bir ödeme seçeneği olarak kabul edilmesiyle birlikte ARW müşterilerine sadece en geniş ev garanti planı sunmakla kalmayıp aynı zamanda Amerikan Konut Garantisi’nin gelişmekte olan teknolojiye hızlıca uyum sağlayan bir ileri teknoloji olduğunun sinyallerini veriyor. Bir yatırım aracı olarak Bitcoin’e yatırım yapan ve sayıları gittikçe artan kurumsal şirketler listesinde yerini alan son şirket ARW’dir.

Kurumsal Yatırımlar Bitcoin’e Olan İlgiyi Yükseltti

Bulut hizmet sağlayıcısı Microstrategy geçen hafta porfolyosuna 10.000 dolar daha BİTCOİN ekledi. Şirket total kripto stoğunu 91,064 BTC’ye yükseltti. Bitcoin’in en son 57,000 dolar seviyelerine tırmanmasıyla , şirketin kripto portfolyosu cari fiyatı 5,1 milyar doların üzerine çıktı.

Elektrikli vasıtalar ve temiz enerji şirketi, Tesla Ocak ayında 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Bitcoin borsalarının sağladığı bilgiye göre Teslanın varlığı şuan 2,5 milyar dolar değerindedir.

En son Bitcoin kurumsal yatırımcılarına milyarder yatırımcı Kjell Inge Rokke’nin kontrolünde olan Norveç varlık şirketi Aker ASA eklenmiştir. Bu hafta, Aker ASA Bitcoin ekosistemi içerisindeki şirketlere ve projelere yatırım yapmaya odaklanan yeni bir işletme birimi piyasaya sürmüştür. Bu işletme birimi ile bütün yatırım yapılabilir, paraya çevrilebilecek mallarını Kripto para ölçütlerinde tutacağını bildirdi.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin